Singapurská a malajsijská kuchyně

Singapur a Malajsie mají podobné etnické složení. V Malajsii převažují Malajsijci, Číňané a Indové a v Singapuru Číňané, Indonésané, Indové a další. Singapurské a malajsijské pokrmy jsou tedy hodně podobné. Za zmínku stojí i to,  že Singapur se stal částí Malajsie v roce 1963. Byl to ostrov bez přírodních zdrojů a potřeboval Malajsijský trh, aby jeho průmysl mohl na větším trhu lépe prosperovat. Toto spojení se však nakonec ukázalo jako problematické, protože ze strany Kuala Lumpur bylo po Singapuru požadováno, aby přispíval téměř 40 procenty daní navzdory tomu, že Singapurská populace čítala jen asi 17 procent celkové Malajsijské populace. Spojení Singapuru a Malajsie vydrželo tedy jen krátkou dobu a Singapur se v roce 1965 opět stal nezávislým suverénním státem. (Zdroj: http://eresources.nlb.gov.sg/history/events/1dab53ea-788c-461c-acfb-ca625b974c9c)

Důležitými ingrediencemi v kulinářském umění jsou čili papričky, kokos, sójová omáčka, citrónová tráva, kurkuma, krevetová pasta a tamarind. Jako běžná příloha se k pokrmům podává rýže a další rýžové produkty, jako například různé druhy nudlí. V Singapuru jsou velmi oblíbenými pokrmy s plody moře.

No a jaké jsou moje dojmy? Bylo to moc dobré, ale co se týče mě osobně, indické a thajské pokrmy jsou zatím nepřekonatelné 🙂

img_5553
Hainanské kuře servírované se sójovou omáčkou, zázvorem a čili omáčkou
img_5556
Saté kuře servírované s omáčkou z burských oříšků a salátem z ananasu, okurky a cibule
img_5555
Assam krevetové curry s tamarindem
Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s